İbrahim KIVANÇ

Technology Journey!

Unity Windows 10 Desteğini Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde Unity, Windows 10 ve Universal Windows Platform (UWP) desteğinin olduğu Unity 5.2 versiyonunu duyurdu.

Unity 5.2 ile beraber gelen UWP desteği ile yazılım geliştiriciler Windows 10 için geliştirdikleri tek bir uygulama paketi ile telefondan tablete, PC'den XBOX'a pek çok windows cihaz tipinde uygulalarını çalıştırabilecek. Bu da tek bir uygulama ile farklı ekran boyutları, farklı çözünürlükler, farklı cihaz özellikleri ve çok geniş bir cihaz ekran oran zenginliği anlamına geliyor.

Unity ile Windows 10'a özel uygulama geliştirme hakkında daha detaylı bilgi öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Build 2015 konferansındaki bu teknik oturumda farklı cihaz tiplerine tek bir paket ile nasıl uygulama geliştirebileceğinizi öğrenebileceğiniz püf noktaları ve teknik detayları bulabilirsiniz

Ayrıca Unity 5.2 versiyonu itibari ile varsıyan Unity kod editörü olarak Visual Studio geliyor. Unity'yi Windows'a kurarken size Visual Studio Community 2015 ve Visual Studio 2015 Tools for Unity 'yi varsayılan olarak kurmanızı öneriyor. Kurduktan sonra Unity'deki kodları düzenlemek isterseniz otomatik olarak Visual Studio içerisinde açılacak ve buradan kodlarını yazarak,  debug edebileceksiniz.


Daha fazla bilgi için
Visual Studio blogunu ziyaret edebilirsiniz. Yenilikler konusunda detaylar için de Visual Studio tools adresini ve teknik dökümantasyonu İnceleyebilirsiniz. 
 

Görüşmek dileğiyle.

Loading